Na Mitrovdan 2012. godine naša škola odisala je smiljem i bosiljem, a sa usana dečaka i devojčica tekli su najlepši stihovi narodne lirske poezije. Udruženim snagama su „mali“ i „veliki“ đaci slavili dan kada se 1787. rodio Vuk Stefanović Karadžić, reformator i prosvetitelj. Pevači i recitatori, zdravičari i letopisci, vodili su brojnu publiku kroz putovanje od prošlosti do savremenog doba. Gosti su sa uživanjem slušali uspavanke, detalje iz Vukovog životopisa, verovanja u vezi sa narodnom tradicijom, mitologijom i porodičnim običajima.

Naročito zanimljivo bilo je tumačenje starog srpskog imena Vuk o čemu je ubedljivo govorio Aleksandar Simović ( 6/3). Posebnu boju čitavom događaju dali su učenici Gordane Đorđević, mlađani Mihailo Kićanović, Ana Tutunović, Maša Vasović i Julijana Luković (4/1) recitujući šaljive pesme „Ženidba vrapca Podunavca“ i „Sova i orao. “ O nastanku zvezde Danice nadahnuto je kazivala Vesna Vučićević ( 6/3), a Maja Vuković (6/3) je dočarala lepotu jedne venčeve pesme. Dok su mudri saveti provejavali kroz svatovsku liriku u interpretaciji Aleksandre Plazinić (6/3), slušalo se i o patnjama zbog ljubavnog rastanka(Nevena Marjanović i Luka Slavković (6/3). Jelena Ratković, profesor muzičke kulture, pratila je na klaviru pevače koji su poput pravih umetnika izvodili „Kopa cura vinograd“, “Bosioče moj zeleni“, “Milica je večerala“. . . Izrazitom osećajnošću u dočaravanju antologijskih pesama “Ječam žela Kosovka devojka“ i „Rasti, rasti, moj zeleni bore“ Vanja Dobrosavljević (7/4) ganula je sve prisutne. Čitav program je pod budnim okom Bogdana Paunovića, profesora srpskog jezika i školskog bibliotekara, maestralno vodio Đuro Vukotić (6/3).