U utorak, 4. marta 2014. godine u holu škole održana je priredba povodom 55 godina rada OŠ "Dr Dragiša Mišović". Tema svečanosti su bili autentični događaji i ličnosti iz istorije Čačka s kraja 19. i prve polovine 20. veka. Centralna ličnost ovog kolaža je doktor Dragiša Mišović, koji sa ostalim akterima ovog vremeplova vodi zanimljiv dijalog predstavljajući nam ponešto od onog najznačajnijeg i najzanimljivijeg, što duh Čačka i Čačana osvetljava sa lepše, duhovitije i nesvakidašnje strane.

Dan skole

Scenario je sačinio Aktiv profesora srpskog jezika preuzevši podatke iz monografija "Čačak i Čačani nekad" M. Simića i "Čačak od praistorije do 2000. godine" od grupe autora.

Učenici petog razreda su bili nosioci programa uz nesebičnu pomoć i stručnu podršku profesora muzičke kulture Jelene Ratković i Stojana Guzine.

Posebno ističemo izuzetno angažovanje profesorke likovne kulture Martine Đukić oko izgradnje autentične scenografije.

Kao i uvek, tehničku pratnju pružio nam je profesor informatike Dalibor Čukljević.