Dan planete Zemlje obeležava se 22. aprila u više od 150 zemalja širom sveta. Ovaj dan je posvećen poboljšanju životne sredine i zaštiti same planete. Mi smo 22. april obeležili na drugačiji način. Nismo razgovarali samo kako i na koji način možemo da zaštitimo životnu sredinu, već smo zajedno obišli svet za 45 minuta, putujući sa pesmom i igrom kroz neke od najlepših predela na svetu.

Fotografije možete pogledati ovde.

Putovanje je krenulo od Azije, kao najvećim i najmnogoljudnijim kontinentom na svetu. Od Tibeta preko Kineskog zida, najveće fontane na svetu pa sve do Singapura, Tajlanda i Maldiva. Egzotičnom Afrikom smo proputovali od najviših vrhova Kilimandžara, preko Nila, Viktorijinih vodopada do Zanzibara. Australiju, kontinent kengura, koala i Aboridžina, smo upoznali kroz Sidnej, Urulu i plaže neobičnih boja. Ona što je zanimljivo jeste da ako bi svakog dana posetili po jednu plažu Australije bilo bi nam potrebno 27 godina da obiđemo sve. Severnu Ameriku, kao najrazvijeniji kontinent učenici su upoznali kroz ples- salsu, Njujork, kanjon reke Kolorado, Las Vegas i prelepu Staklenu plažu Kalifornije gde je majka priroda od smetlišta i bačenih flaša napravila staklene kamenčiće različitih boja. Južna Amerika, kao kontinent muzike, igre i plesa prikazan je kroz prirodne lepote Iguazu i Anđeoskih vodopada, reke Kano Kristales i Amazon. Ovo putovanje je završeno putovanjem kroz Evropu i neke od najlepših gradova (Amsterdam, Ženevu, Moskvu) i završeno putovanjem kroz Srbiju. Putovanje je bilo upotpunjeno horom koji je pratila profesorka muzičkog, meksičkim plesom sa šeširima koji su izveli učenici odeljenja VII/1, baletom koji je izvela Viktorija Pajović uz pratnju Sare Danilović na klaviru i pinjatom koju je napravio Strahinja Đurakić, učenik odeljenja VII/5. Ono što je upotpunilo ovaj dan jesu karte kontinenata koje su uradili učenici sedmog razreda, crteži prelepih životinja, biljaka i kulturno-istorijskih znamenitosti karakterističnih za svaki kontinent i prezentacija sa slikama, muzikom i video zapisima.

Zahvaljujemo se i profesorki Muzičke škole u Čačku, Sofiji Stanković koja nam je pomogla u pripremi muzičkih numera i baleta koji su izveli učenici naše škole.