U četvrtak 14.3. po peti put u našoj školi je obeležen međunarodni dan broja π. Otkrio ga je grčki matematičar Arhimedes tako što je u mnogougao sa 96 stranica upisao krug. Najraniji poznati zapis o ovom broju je zapis na papirusu iz 1650. godine pre nove ere. I pored toga što je otkriven i opisan davno, on se koristi tek od 1737. godine.

• U prvih 31 decimala nema nijedne cifre 0.
  • Od 763 decimalnog mesta nalazi se šest devetki u nizu i to se naziva Fejnmanovom tačkom. Ona se nalazi i u lancu na drugom spratu škole. Da li ste je već pronašli?

Ove godine nastavnicama matematike Jeleni Kenić i Tanji Petrović pomagali su učenici V/2, V/4 и VI/2. Bili su vredni čak i za vreme zimskog raspusta, a njihovi maštoviti radovi i panoi krase zidove učionica 25 i 26. Završni i najslađi deo aktivnosti je bilo pravlјenje kolača, a veliku pomoć smo imali i od naših kuvarica. Kako je to izgledalo pogledajte u videima koji slede.

Nastavnice matematike, Jelena i Tanja