U Domu kulture dana 15. januara otvorena je izložba ''Čuvajmo čudesne vrste'' u organizaciji Društva ljubitelja ptica i prorode ''Sove na oprezu'', TOČ-a, RC Čačak i Kancelarije za mlade Čačak.

Izložba je interaktivnog karaktera sa organizovanim edukativno-kreativnim radionicama za decu uz stručne predavače.

Dana 21.01.2016. godine određeni broj učenika škole je posetio ovu izložbu. Učenici su se najpre upoznali sa ugroženim vrstama biljaka i životinja u celom svetu, a potom i sa pojedinim ugroženim vrstama na teritoriji samoga grada.

Pored predivnog predavanja, učenici su sklapali fotografije raznih ugroženih životinja, a potom su kroz edukativnu igricu pokušali da prepoznaju po zvuku koja je ptica u pitanju. (www.birdid.no)

Saznali su i dosta interesantnih stvari o biljkama i životinjama,o nekim invazivnim vrstama.

U dogovoru sa ljudima iz udruženja ''Sove na oprezu'' ljubitelji ptica će posetiti i našu školu u narednom periodu i učenike upoznati sa samim udruženjem i čime se ono bavi.

Fotografije možete pogledati ovde.