U OŠ ''Milica Pavlović'' u petak, 18.11.2016. godine održana je manifestacija pod nazivom ''Noć sova''. Ovaj događaj je realizovalo udruženje ''Sove na oprezu''. Cilj je upoznavanje učenika sa sovama, koje su za neke od nas veoma misteriozne.

Razne zanimljive priče o sovama su govorili Milan Ružić, Dragiša Petrović i Dimitrije Radišić.

Učenici su mogli da se upoznaju sa različitim vrstama kutija za gnežđenje sova, mogli su da vide prelepe radove učenika koji su učestvovali u konkursu o najlepšoj sovi, mnogo zanimljivih suvenira u obliku sova, a na kraju večeri su se mogli poslužiti tortom u obliku sove.

Ono što je za decu bilo najinteresantnije jeste multimedijalna učionica u kojoj su učenici u mraku mogli da posmatraju fotografije različitih vrsta sova, ali i da čuju zvukove kako se sove oglašavaju.

Fotografije možete pogledati ovde.

Nataša Basarić, profesor geografije