Aktivnosti

Dobro došli na kanal "Kutak za matematički trenutak", koji vode učenici OŠ "Dr Dragiša Mišović" u Čačku, uz pomoć nastavnice matematike Jelene Kenić i nastavnice informatike Ivane Pavlović.
✅ Voditelji prve epizode bili su Lav i Jovana, VII4.
✅ Dorothy Vaughan predstavili su Ognjen i Luka, VII2.
✅ Mariu Gaetanu Agnesi predstavile su: Valentina, Lena i Anastasija, V6.
U utorak, 19.3. školu je posetila grupa Vrapčići iz vrtića "Sunce". Bili su gosti profesorke Natase Basaric u kabinetu geografije. Prisustvovali su prezentaciji filma Suncevog sistema, a nakon toga i radionici Prepoznajem planete. FOTOGRAFIJE
Nataša Basarić, profesor geografije
Naša škola neguje izuzetno lepu saradnju sa srednjim stručnim školama i Gimnazijom u Čačku. I ove, kao i prethodnih godina organizovali smo Nedelju profesionalne porijentacije u periodu od 11-18. marta 2024. na kojoj su srednje stručne škole i Gimnazja predstavili našim učenicima svoje obrazovne profile, smerove i način rada.
Učenici srednjih škola govorili su o odnosu prema radu, odnosu sa profesorima, prednostima koje pružaju njihovi smerovi u smislu sticanja srednjeg obrazovanja i pripreme za eventualni upis na fakultet. Profesori su govorili o zahtevima i mogućnostima koje se otvaraju mladima po završetku srednje škole.
 Zajedničkim zalaganjem, uspeli smo i ove godine da pomognemo našim učenicima u donošenju važne životne odluke vezane za izbor srednje škole i daljeg puta ka ostvarivanju profesionalnog uspeha. FOTOGRAFIJE I SNIMAK
Недеља професионалне оријентације 2024
U nedelju, 17. marta 2024. u Kulturnom centru održan je Festival maske KUD “Abrašević”. Na maskenbalu je učestvovalo više od 250 maski iz škola i vrtića Moravičkog okruga, dok je oko 50 maski bilo iz naše škole. Učešće naših učenika prošlo je veoma zapaženo o čemu govore i brojne nagrade.
 U kategoriji za ekološku masku nagrađeni su:
1. mesto - “LEGO čovečuljak” (Petar Kurćubić I1)
2. mesto - “Astronaut” (Damjan Ružičić I1).
 U kategoriji grupnih maski nagrađeni su:
1. mesto - “EKO-EKO” (Stevan Cvetković i Đorđe Marković II2)
2. mesto - “Zaljubljene gusenice” (Odeljenje I4).
 Za ideju i kreativnost nagrađena je maska “Pokretni žbun” i to visokim 2. mestom (Dušan Đurović II2).
Svi učenici nagrađeni su peharima i diplomama za osvojena mesta. Čestitamo svim učenicima i njihovim kreativnim roditeljima i učiteljima na sjajnim maskama i dostojnom predstavljanju naše škole na ovom festivalu. SNIMAK

U okviru obeležavanja 65 godina od početka rada naše škole, učenici sedmog i osmog razreda su sa nastavnicama Slobodankom Nikitović, Draganom Miju-šković i Natašom Basarić pripremili izložbu o istorijskom nastanku i razvoju grada i škole.

Izložba se sastoji iz tri celine.

PRVA CELINA je posvećena nastanku i razvoju samog grada. Učenici su pripremili fotografije na kojima se mogu videti određeni delovi grada kako su izgledali nekad, a kako izgledaju sada.
U okviru ove celine postoji i interaktivna radionica „Pogodi šta je“, gde možete na osnovu starih fotografija pogađati koji je to deo grada sada.
DRUGA CELINA pripoveda priču o školstvu u Srbiji i počecima obrazovanja još od 11. i 12. veka. U ovom delu izložbe mogu se videti svedočanstva, diplome, dnevnici, udžbenici, ali i kontrolni zadaci kako su izgledali nekada, a kako danas.
U okviru interaktivne radionice pokušajte da rešite zadatke koje su rešavali vaši drugari nekada u školskim klupama.
TREĆA CELINA govori o našoj školi, njenoj izgradnji, prvom kolektivu i prvim đacima. Na ovom delu izložbe može se videti kako je izgledao školski list nekada, a kako izgleda danas, stari dnevnici (crveni i plavi), matične knjige, nekadašnji godišnji plan rada škole, registar učenika, kao i albumi sa fotografijama sa različitih priredbi, predstava i mnogih drugih događaja.SNIMAK
Slobodanka Nikitović
Dragana Mijušković
Nataša Basarić
Stefan Avramović (tehnička podrška)

Povodom Dana škole, 4. marta, u holu održan je kviz „Ako znaš, obiđi krug“. Učestvovali su učenici starijih razreda neparne smene, a ostali đaci bili su publika koja je pružala podršku. Kviz je osmišljen kao korelacija dva nastavna predmeta – Srpskog jezika i književnosti i Geografije.
Učenici su u određenom vremenskom intervalu (pedeset sekundi) odgovarali na šest nesvakidašnjih pitanja. Odgovori nisu predstavljali puku reprodukciju znanja, već je bilo potrebno znanje primeniti. Na kraju, priliku da odgovaraju na pitanja koja nisu rešili učesnici kviza, imala je i publika. Učenici i nastavnici poneli su lepe utiske, sa željom da se ovakav vid nastave ubuduće praktikuje, ali da se pronađu i korelacije iz drugih predmeta.FOTOGRAFIJE
Nataša Basarić
Stefan Avramović