JM School Tools - шаблон joomla Авто

Takmičenja

       U subotu, 6. marta 2020. godine u Osnovnoj školi „Tatomir Anđelić“ iz Mrčajevaca održano je Opštinsko takmičenje iz književnosti „Književna olimpijada“. Učenici naše Škole postigli su veoma dobre rezultate.
7.razred
Mihailo Šipetić — 3.mesto
8. razred
Petar Ljujić — 1. mesto
Ana Milosavljević — 3. mesto
Marija Ružičić — 3. mesto
            Učenicima čestitamo i želimo im puno uspeha na Okružnom takmičenju koje će se održati 4. aprila u Lučanima.

U petak, 28. 2.2020.  predstavnici učenika naše Škole osvojili su 3. mesto na takmičenju Mozgalica.

Hvala Ani Vižlini 5/4, Julijani Bojović 6/2, Dunji Vižlini 7/6 i Petru Ljujiću 8/4 na odličnom uspehu, kao i nastavnici Milici Rafailović koja je učenike vodila na sve nivoe takmičenja.  

MOZGALICA

ПОНОСНИ СМО НА УСПЕХЕ НАШИХ УЧЕНИКА НА ТАКМИЧЕЊИМА

ЛЕП ГОВОР

1. Ленка Ћировић-захвалница

2. Сања Чоловић-захвалница

3. Исидора Савковић-захвалница

U nedelju 1.3.2020. godine održano je Opštinsko takmičenje iz Hemije.

Rezultati za 7. razred

Mesto Šifra Prezime i ime učenika Osnovna škola  Prezime i ime nastavnika Test bodovi

I HEM 209 Marić Milica  Tanasko Rajić Miodrag Pešić 100

I HEM 252 Pavlović Luka Filip Filipović Mašković Pavle 92

I HEM 201 Čuljković Milica  Tanasko Rajić Slađana Lukić 90,5

I HEM 228 Jocović Aleksa Vuk Karadžić Čolovejić Jelena 90

II HEM 234 Gospavić Aleksandar Vuk Karadžić Čolovejić Jelena 88,5

II HEM 260 Roljević Milan Filip Filipović Mašković Pavle 87,5

II HEM 215 Makljenović Pavle Vuk Karadžić Čolovejić Jelena 86

II HEM 239 Vučković Vujadin  Tanasko Rajić Slađana Lukić 83

II HEM 270 Stanojević Lazar  Milica Pavlović Panić Mira 83

II HEM 272 Tošković Anđela Preljina Radovanović Draginja 82,5

II HEM 221 Janković Čedomir Vuk Karadžić Čolovejić Jelena 81

II HEM 220 Đokić Lenka Dr Dragiša Mišović Jelić Jovana 80,5

II HEM 204 Milovanović Đurđa Filip Filipović Mašković Pavle 80,5

III HEM 208 Krulj Petar Filip Filipović Mašković Pavle 79,5

III HEM 213 Milošević Danilo  Milica Pavlović Panić Mira 79,5

III HEM 258 Petković Natalija Filip Filipović Mašković Pavle 79,5

III HEM 268 Spasović Ana Vuk Karadžić Čolovejić Jelena 79,5

III HEM 224 Đurakić Pavle Filip Filipović Mašković Pavle 78

III HEM 255 Nikolić Uroš  Milica Pavlović Panić Mira 77,5

III HEM 225 Jeličić Milica Branislav Petrović Popović Gordana 77

III HEM 269 Todorović Lana Vuk Karadžić Čolovejić Jelena 76

III HEM 257 Pešov Tijana Filip Filipović Mašković Pavle 75

III HEM 249 Pantović Jakov Filip Filipović Mašković Pavle 74

III HEM 246 Brković Dimitrije Filip Filipović Mašković Pavle 73,5

III HEM 266 Samardžić Andrej  Milica Pavlović Panić Mira 73,5

III HEM 261 Pušonjić Marko Filip Filipović Mašković Pavle 73

III HEM 237 Vižlina Dunja Dr Dragiša Mišović Jelić Jovana 73

III HEM 227 Žagrić Helena Vuk Karadžić Čolovejić Jelena 72

  HEM 276 Ferluga Iva Vuk Karadžić Čolovejić Jelena 68,5

  HEM 253 Popadić Veljko Filip Filipović Mašković Pavle 68

  HEM 231 Jovanović Kosta  Sveti Sava Grbić Milica 67,5

  HEM 210 Korićanac Aleksandra Vuk Karadžić Čolovejić Jelena 67

  HEM 217 Milijanović Dunja  Sveti Sava Grbić Milica 67

  HEM 240 Bošković Marija Branislav Petrović Popović Gordana 66

  HEM 244 Glišić Milica Stepa Stepanović Vukosavljević Milanka 65,5

  HEM 236 Vasović Anđela  Milica Pavlović Panić Mira 63

  HEM 241 Vujović Despot  Milica Pavlović Panić Mira 63

  HEM 222 Knežević Lena  Milica Pavlović Panić Mira 62

  HEM 275 Stanković Jelisaveta Filip Filipović Mašković Pavle 61,5

  HEM 200 Filipović Tijana Dr Dragiša Mišović Jelić Jovana 61,5

  HEM 202 Cimeša Vasilije Vuk  Sveti Sava Grbić Milica 59

  HEM 214 Kovačević Arsenije  Milica Pavlović Panić Mira 57,5

  HEM 218 Dimitrijević Ema Filip Filipović Mašković Pavle 55,5

  HEM 256 Plazinić Anastasija Filip Filipović Mašković Pavle 55,5

  HEM 264 Simović Tijana Filip Filipović Mašković Pavle 55

  HEM 271 Ćurčić Branimir Branislav Petrović Popović Gordana 55

  HEM 251 Popović Milica  Sveti Sava Grbić Milica 54,5

Rezultati za 8. razred

Mesto Šifra Prezime i ime učenika Osnovna škola  Prezime i ime nastavnika Test bodovi

II HEM 116 Bajović Luka Milica Pavlović Maričić Jovana 86

II HEM 103 Timotijević Nikolija Nina Vuk Karadžić Čolovejić Jelena 86

III HEM 109 Negojević Iva Vuk Karadžić Čolovejić Jelena 74

  HEM 102 Popović Mina Sveti Sava Milica Grbić 69

  HEM 119 Mirosavić Tijana Filip Filipović Mašković Pavle 68

  HEM 112 Zelenović Dunja Vuk Karadžić Čolovejić Jelena 65

  HEM 114 Mihailović Iva Milica Pavlović Panić Mira 60

  HEM 108 Studović Milica Milica Pavlović Maričić Jovana 60

  HEM 106 Redžo Natalija Filip Filipović Mašković Pavle 59

  HEM 105 Simović Bogdan Filip Filipović Mašković Pavle 59

  HEM 113 Vukosavljević Iva Sveti Sava Grbić Milica 58

  HEM 117 Lazarević Andrej Vuk Karadžić Čolovejić Jelena 57

  HEM 101 Paunović Strahinja Filip Filipović Mašković Pavle 57

  HEM 110 Đokić Jelisaveta Milica Pavlović Panić Mira 56

  HEM 111 Maksimović Sanja Vuk Karadžić Čolovejić Jelena 56

  HEM 100 Ćendić Bogdan Sveti Sava Grbić Milica 55

  HEM 107 Pavlović Sara Dr Dragiša Mišović Jelić Jovana 53

  HEM 118 Lečić Natalija Đeneral Marko Đ. Katanić Grbić Milica 50

  HEM 104 Cvijović Ilija Tanasko Rajić Lukić Slađana 48

  HEM 120 Đurić Pavle Vuk Karadžić Čolovejić Jelena 42

  HEM 115 Lužanin Jelena Milica Pavlović Panić Mira 41

Maksimalan broj bodova je 100.

Predsednik Opštinske komisije je Jovana Jelić.

 

МАТЕМАТИКА

  1. разред

1.Теодора Гачић- 2. место

  1. Вукашин Ракићевић- 2. место
  2. Филип Стефановић- 3. место
  3. Борко Јовичић- похвала

5.Никола Дашић- похвала

  1. Дамјан Славковић- похвала

  1. разред

1.Милан Јанић- 1. место

2.Нађа Коњикушић-2. место

  1. Јелисавета Дуковић-2. место
  2. Лена Шобић-2. место
  3. Андрија Ђоковић- 3. место

  1. разред

1.Ема Мартиновић- 2. место

  1. Адриана Урошевић- 3. место
  2. Ана Вижлина- 3. место
  3. Војин Недељковић-похвала

  1. разред

1.Александра Стојадиновић-2. место

2.Јулијана Бојовић- 3.место

  1. Илија Васиљевић- 3. место
  2. Милица Дуковић- похвала
  3. Марко Милић- похвала

 7. разред 

1. Дуња Вижлина- 3. место 

2. Тијана Филиповић- похвала

 8. разред

1. Невена Ћосовић- 3. место

2. Сара Павловић- похвала

U petak 31.01.2020. godine u našoj Školi održano je Školsko takmičenje iz nemačkog jezika.

Učenici koji su se plasirali na Opštinsko takmičenje su:
1. Sara Pavlović VIII3
2. Nikola Vojinović VIII3
3. Nevena Ćosović VIII6
4. Mihailo Sečivanović VIII5
5. Marija Ružičić VIII6
6. Teodora Aleksić VIII2
Svim učenicima želimo puno uspeha na Opštinskom takmičenju koje će se održati u subotu, 22.02.2020. godine u 10 časova u našoj školi.

Slađana Lekić
nastavnica nemačkog jezika

San mi javu pokriva — naši nagrađeni učenici na Disovom proleću

Gradska biblioteka u Čačku i Odbor 56. Disovog proleća organizovali su u četvrtak, 30. maja 2019. godine u OŠ „Vladislav Petković Dis” u Zablaću susret posvećen nagrađenim učenicima osnovnih i srednjih škola Moravičkog okruga, koji su učestvovali na literarnim konkursima u okviru ovogodišnjih Disovih svečanosti. Prvi konkursi za učeničke radove raspisani su 1980. u okviru 17. Disovog proleća i već četiri decenije afirmišu stvaralaštvo mladih, kojima se nagrade uručuju na već tradicionalnim lirskim susretima u Osnovnoj školi koja nosi Disovo ime. Ovaj značajni jubilej proslavlјen je u Disovom zavičaju, u okviru programa pod nazivom „San mi javu pokriva”.

Svečanost, kojoj su prisustvovali mladi autori, njihovi učitelјi, nastavnici, direktori škola, brojni lјubitelјi pisane reči i pesnik Đorđo Sladoje, ovogodišnji laureat Disove nagrade, započela je u crkvi Svetog arhangela Gavrila, gde je protojerej Milolјub Mirković održao parastos pesniku „utoplјenih duša”.

U čast četiri decenije predanog i kreativnog rada nastupila je Nika Radonjić Đorđević, učenica četvrtog razreda OŠ „Dr Dragiša Mišović”, koja je manifestaciji posvetila pesmu „Disovo proleće”.

Okuplјene mlade autore i prijatelјe pisane reči pozdravio je ovogodišnji dobitnik Disove nagrade, pesnik Đorđo Sladoje. On je posavetovao mlade stvaraoce da pišu sa zadovolјstvom i lakoćom, jer čitaoci osećaju kada je pesma nastajala sa mukom i naporom i istakao da je pisanje beskrajno lepa duhovna igra. Dodao je da je i veliki pesnik Dis imao uspone i padove, da je bio na udaru srpske književne kritike toga vremena, ali da ga to nije sprečilo da bude „vukovac” srpske poezije.

Učenici naše Škole bili su veoma uspešni na ovom konkursu:

Nika Đorđević Radonjić 4/4 — PRVA nagrada za prozni rad  „Najčudnija knjiga na svetu“

Sanja Čolović 4/4 — PRVA nagrada za pesmu „Drug“

Uroš Tišma 6/4  — DRUGA nagrada  za pesmu „Tišina“

Jana Čolović 8/2 — TREĆA nagrada prozni rad „Ovo je moj svet“

Pesnik Đorđo Sladoje je uručio diplome i knjige nagrađenim učenicima osnovnih i srednjih škola Moravičkog okruga. Potom su nagrađeni i pohvalјeni autori pročitali svoje poetske i prozne radove, a da je žiri doneo dobru odluku potvrdila je publika koja je izražajano kazivanje radova pozdravila gromoglasnim aplauzom.

 

Opštinsko takmičenje iz Italijanskog jezika održano je 22. februara 2020.godine.

R.Br.   Šifra           Škola                       Predmetni nastavnik   Bodovi
1 FIRENCA 23    Tanasko Rajić           Jelena Restaino          29
2 FIRENCA 30    Tanasko Rajić           Jelena Restaino          22
3 FIRENCA 28    Dr Dragiša Mišović    Marija Trifunović         20
4 FIRENCA 26    Tanasko Rajić           Jelena Restaino          20
5 FIRENCA 24    Dr Dragiša Mišović    Marija Trifunović         19
7 FIRENCA 32    Tanasko Rajić           Jelena Restaino          19
8 FIRENCA 31    Tanasko Rajić           Jelena Restaino          18
9 FIRENCA 25    Dr Dragiša Mišović   Marija Trifunović          17
10 FIRENCA 29  Tanasko Rajić           Jelena Restaino          13

Članovi komisije:
Marija Trifunović
Milena Miloradović
Jelena Makević

IMG 5050

U Nišu 12. maja 2019. održano je Državno takmičenje iz istorije. Učenik naše škole, Luka Đurakić 8/6 osvojio je treće mesto. Čestitamo!