JM School Tools - шаблон joomla Авто

Misliša je nacionalno matematičko takmičenje za učenike osnovnih i srednjih škola. Od 2006. godine organizuje Matematičko društvo "Arhimedes" iz Beograda.Cilj ovog takmičenja je popularisanje matematike, podsticanje interesovanja učenika za rešavanje matematikih problemai da matematiku uče sa zadovoljstvom .

Ove godine Misliša je realizovan 12. marta 2020. u 12 časova u školama širom Srbije. I učenici naše škole su učestvovali. Odeljenje 1/4 učiteljice Mirjane Glišić ostvarili su izvanredan uspeh i na lep način zakoračili u svet matematike.
Kosta Petrović osvojio prvu nagradu i maksimalnih 60 bodova.
Ana Božanić osvojila je treću nagradu - 53 boda.
Sofija Stojanović osvojila je treću nagradu - 52 boda.
Bravo za naše male matematičare!
Nadamo se da će nam se naredne školske godine i više učenika mlađih razreda naše škole pridružiti ovom matematičkom pohodu.

A