Povodom obeležavanja ŠKOLSKE SLAVE SVETOG SAVE 27.01.2017. god. u 11 časova u holu Škole održana je svečana akademija.

Život Svetog Save nam daje svedočanstvo da je stabilna i ljubavlju ispunjena porodica jedini pravi temelj koji dete može da dobije u trenucima formiranja ličnosti. Radoznala dečja priroda sklona je istraživanju, sticanju znanja koje vodi ka sticanju iskustva. U kolikoj meri to može biti izraženo pokazao nam je Rastko Nemanjić koga je istraživanje odvelo čak do svetiteljstva. Da istraživački duh živi u svakom detetu, uverio nas je i francuski pisac i pilot Antoan de Sent Egziperi svojim čuvenim delom „Mali princ“. Uvidevši ovu podudarnost, došli smo do ideje da pokažemo kako SVETOSAVLJE živi u svakom od nas bez obzira koje smo vere, nacije ili boje kože jer „Čovek samo srcem dobro vidi“.

Predstavom „Mali princ“ stavljen je i pečat na Dane porodice koji su se održali u decembru.

Saradnici u programu bili su:

- Izbor tekstvova: nastavnica srpskog jezika Mirjana Terzić i veroučitelj Petra Kovač;

- Priprema učenika za predstavu: nastavnici srpskog jezika Mirjana Terzić, Bogdan Paunović i veroučitelj Petra Kovač;

- Tehnička podrška: nastavnik tehničkog i informatičkog obrazovanja Dalibor Čukljević i Dimitrije Ratković iz odeljenja 6/2;

- Gluma: Vukašin Simeunović iz odeljenja 6/1, Minja Đelkapić, Kristina Kurćubić i Mihailo Nikolić iz 6/2, sufler Jana Karadžić iz 6/2;

- Muziči blok: nastavnici muzičke kulture Stojan Guzina i Jelena Ratković, veroučitelj Đorđe Radojković i učenici Muzičke škole;

- Nosioci programa: Mirjana Terzić i Petra Kovač.

Ova akademija je kruna korelacije između srpskog jezika, veronauke i umetnosti. Posebno je potrebno istaći trud, zadovoljstvo i ponos učenika 6. razreda dok su pripremali ovu svečanost.

Fotografije možete pogledati ovde.