Poštovane koleginice i kolege!

Šaljem vam nekoliko svojih novih knjiga sa željom da se sačuva uspomena na vreme zajedničkih druženja i susretanja naših pobratimljenih škola u bivšoj zajedničkoj nam državi. Ja sam, sa ostalima, iz OŠ „Drugi kongres KPJ“, Vukovar dolazio k vama, prijateljima, u Čačak i Šabac i vi ste nama uzvraćali posete. Što se mene lično tiče, dolazio sam uvek među svoje, svojoj braći, i tako sam se i osećao. Bilo je to u preiodu između 80-ih do 90-ih godina prošlog veka i ne znam ima li još koga živog da o tome svedoči. Moja sećanja su još uvek živa i sa radošću, ali i sa tugom, mislim o tom prošlom vremenu, a i o kolegama i koleginicama, od kojih, verovatno, mnogih više nema.

Vi, novi dragi prijatelji, čuvajte našu decu i učite ih da trajno sačuvaju u srcu svoje detinjstvo, koje će im u budućnosti itekako trebati. Ja se i danas, bez obzira na svojih 78 godina, družim sa decom, pišem im poeziju, i osećam se kao onaj Ćopićev junak – golub na najdonjoj grani dostupan svakoj dečijoj ručici.

S ljubavlju i poštovanjem

Dragoljub Vojnović,