Povodom obeležavanja 4. marta, Dana Osnovne škole "Dr Dragiša Mišović", u nizu aktivnosti našao se i TURNIR učenika starijih razreda u PES-u 2013. Turnir je organizovao  Aktiv nastavnika tehničkog i informatičkog obrazovanja. U utorak i sredu organizovani su kvalifikacioni mečevi, a  u četvrtak, 3. marta, organizovane su finalne borbe. Takmičenjem su obuhvaćena sva odeljenja starijih razreda rasporedjena u 24 ekipe koje je sačinjavalo ukupno 48 takmičara.

IMG 2321

U kategoriji 5. i 6. razreda prvo mesto je osvojila ekipa odeljenja 6/5, koje su predstavljali učenici Mihailo Živanović i Đorđe Babić.

Drugo mesto zauzela je ekipa odeljenja 5/6, koje su predstavljali učenici Boris Bogdanović i Nemanja Vidojević.

Treće mesto su osvojili učenici iz 6/1, Matija Milovanović i Kosta Krstić.

U kategoriji 7. i 8. razreda najbolji su bili Bogdan Vasović i Andrija Dabić iz 8/5, drugi su bili Veljko Tatalović i Veljko Pajović iz 8/2, a treće mesto su zauzeli David Stefanović i Matija Tutunović iz 8/1.

Prvoplasirani takmičari su za nagradu dobili džojstik, drugoplasirani će moći petnaest dana u martu besplatno da se hrane u đačkoj kuhinji, a trećeplasirani su dobili po čokoladu.

Fotografije možete pogledati ovde.