Dana 08.03.2016. godine održano je predavanje za učenike trećeg razreda o zaštićenim prirodnim područjima Srbije. Učenici sedmog razreda su spremili predavanje o tome šta su nacionalni parkovi, zbog čega su neke biljne i životinjske vrste zaštićene i šta su crvene knjige.

Nakon uvodnog dela po dva učenika su prezentovala po jedan nacionalni park. Za svaki park deca su saznala kada je nastao i koliko površinu zauzima. Svoja nova znanja upotpunili su i različitim pričama i legendama vezanim za samo ime pojedinih nacionalnih parkova. Saznali su šta je simbol svakog nacionalnog parka. Svoja predavanja upotpunili su prelepim panoima. Panoi su bili urađeni u obliku simbola. Za NP Frušku Goru je to crkva, NP Kopanik Sneško Belić kao simbol zimskog turizma, NP Tara pančićeva omorika, NP Đerdap sama klisura, NP Šar planinu leptir.

Na kraju održan je i kviz o tome šta su deca naučila.

Fotografije možete pogledati ovde.