JM School Tools - шаблон joomla Авто

U utorak, 26. septembra 2023. godine, u našoj školi obeležen je Evropski dan jezika kroz organizovane kreativne i edukativne radionice u školskoj biblioteci i holu škole. Učešće u ovim radionicama uzelo je pet odeljenja prvog i drugog razreda, i to I1, I2, I4, I6 i II4. Uvodnu reč imala je bibliotekarka naše škole Milica Milošević koja je učenike upoznala sa obeležavanjem Evropskog dana jezika, ali i brojnim drugim zanimljivostima u vezi sa stranim jezicima. Usledio je i kratki edukativni film "Talk to me" u kome su učenici mogli da poslušaju i uvide šarenolikost različitih jezika. Nakon filma učenice sedmog razreda naše škole predstavile su se monologom i dijalogom na nekoliko stranih jezika, dok su učenici mlađih razreda imali priliku da pogađaju o kojim jezicima je reč. Učenici prvog i drugog razreda pokazali su izuzetan sluh za prepoznavanje stranih jezika - engleskog, nemačkog, francuskog, ruskog i italijanskog. Učenici su realizovali radionicu u dva termina raspoređeni u po pet grupa - Srbija, Velika Britanija, Nemačka, Italija i Čuvari planina. Kako se navedeni jezici izučavaju u našoj školi od 1. do 8. razreda, stvaralački rad u okviru ove radionice bio je usmeren ka njima. Poslednja grupa, nešto drugačijeg naziva, našla je svoje mesto u ovoj radionici jer se, pored Evropskog dana jezika, 26. septembra obeležava i Svetski dan čistih planina. Dva važna datuma implementirali smo u jednu tematsku aktivnost. Svaka grupa učenika dobila je određenu temu i zadatak da nacrtaju pojmove koji su u direktnoj vezi sa temom. Na primer, škola - sveska, knjiga, olovka, učitelj, i sl. Uz pomoć učenika starijih razreda deca su imala priliku da se upoznaju sa izgovorom pojmova koje su nacrtali na drugim, stranim jezicima. Predstavnici grupa prezentovali su radove uz pomoć učenika starijih razreda, učitelja, ali i nastavnika stranih jezika Ivane Kićanović, Olge Filipović i Milene Miloradović. Nastavnice stranih jezika imale su ključnu ulogu prilikom prevođenja pojmova na engleski, nemački i italijanski jezik. Finalni proizvod ove radionice je englesko-italijansko-nemačko-srpski slikovni rečnik.FOTOGRAFIJE

Radionicu osmislili i realizovali:

Mirjana Glišić, učitelj I4

Stefan Karapavlović, učitelj I1

Mia Kovačević, učitelj I2

Dragan Mitrović, učitelj I6

Milka Đurović, učitelj II4

Milica Milošević, prof. srpskog jezika (bibliotekar)

Milena Miloradović, prof. italijanskog jezika (bibliotekar)

Ivana Kićanović, prof. engleskog jezika

Olga Filipović, prof. engleskog jezika