TRI TREĆE NAGRADE I TRI POHVALE ZA DRAGIŠINCE

U organizaciji matematičkog društva Arhimedes, koje organizuje ovo nacionalno takmičenje, priliku da učestvuju dobili su svi učenici od prvog do četvrtog razreda osnovnih škola u Srbiji.
U nacionalnom matematičkom takmičenju „Misliša 2021.“ koje je održano 11. marta 2021. godine, iz Osnovne škole „Dr Dragiša Mišović“ učestvovalo je 37 učenika odeljenja 2/2 (19), 2/4 (13) i 3/2 (5) koji su pokazali svoje matematičko umeće i osvojili tri treće nagrade i tri pohvale. Svaki učesnik dobio je sertifikat, svesku, nalepnicu i karticu članstva društva matematičara Srbije. Škola je, takođe, dobila poklon zbirke matematičkih zadataka.
Ciljevi ovog takmičenja su: motivisanje dece da matematiku uče sa zadovoljstvom; razvijanje interesovanja za nju kod što većeg broja učenika; razvijanje logičko-kombinatornih sposobnosti učenika; podsticanje na dublje usvajanje školske matematike; međusobno druženje i socijalizacija.
Školski tim za organizaciju takmičenja: Mirjana Glišić, Milka Đurović i Irena Glišović.

MISLISA